TOP BRANDS
Our other brands
TOP PRODUCERS
Tequila Arette de Jalisco
Feliciano Vivanco
Tequila Selecto de Amatitan
Tequilas del Seńor
Order & delivery
Tequilas del Seńor

Drukuj ten dokument

Stara i duża, ale nadal niewielka

Tequilas del Señor założył w roku 1943  Don Cesar Garcia. Zbudował on destylarnię Rio de Plata na przedmieściach Guadalajara, Jalisco. Tequilas del Señor nadal wytwarza tequilę w tej pięknej destylarni. Dziś właścicielami i zarządcami firmy są Manuel Garcia Villegas i jego synowie, którzy poszli w ślady ojca Manuela, Don Cesara.  Tequlias del Señor to jeden z wiodących producentów tequili w Meksyku, jakkolwiek osiągany tu poziom produkcji  stanowi zaledwie ułamek tego, co wytwarzają takie destylarnie, jak Jose Cuervo czy Sauza. Tequila jest tu jednak wytwarzana przy użyciu tradycyjnych metod.

Typowa firma rodzinnA

Tequilas del Señor to prawdziwa firma rodzinna; Manuel Garcia Villegas i jego synowie zajmują się tu produkcją. 

Don Manuel Garcia jest niekwestionowanym szefem i Dyrektorem Generalnym Tequilas del Señor, ale jego synowie również pracują w branży.  Juan Manuel García Otegui jest Dyrektorem Operacyjnym, odpowiedzialnym także za Rynek Krajowy, Santiago García Otegui jest szefem produkcji plantacji agawy, a  Gabriel García Otegui jest odpowiedzialny za utrzymanie zakładu.   Tequilas del Señor to prawdziwie rodzinna firma.

Unikalny charakter

Duża część produkcji bazuje na procesach manualnych, ale metody unowocześniono. W firmie używa się autoklawów (do pieczenia agawy) i aparatów destylacyjnych ze stali, która zastąpiła miedź.

Pola agawy należące do Tequilas del Señor znajdują się w Los Altos, choć destylarnia mieści się w centrum Jalisco. Oznacza to, że destylarnia znajduje się na nizinie, ale tequila jest klasyfikowana jako wyżynna. Typowy owocowy smak wyżynnej tequili nie jest zbyt wyraźny w produktach tego zakładu, podobnie jak posmak słodyczy. Rozpoznasz bez trudu starzoną tequilę  wytwarzaną przez  Tequilas del Señor, czy to niedrogą Reserva del Señor Tequila, czy markę premium Herencia de Plata lub też  super-premium Reserva del Señor Tequila 100 % Agawy. Wanilia, toffi i kokos to aromaty opisujące produkty tej destylarni.  

Jeden niezwykły wyjątek

Jest jednak jeden niezwykły wyjątek od tej zasady.  27 maja 1997 roku Meksyk i UE podpisały porozumienie  w sprawie ochrony oznaczeń tequili w UE. Tego samego dnia  Don Manuel Garcia wyruszył do Jerez i kupił sto beczułek po sherry, w których przechowuje dziś swoją Extra Añejo Solera Tequila 100 % Agawy. Trunek ten miał upamiętnić historyczną datę, stąd jego nazwa - Herencia Historico.  Produkcja jest oczywiście limitowana (jako, że zakupiono tylko 100 beczułek) do maksymalnie 10 000 litrów produktu rocznie.

  

Herencia Historico to jedyna znana nam tequila starzona w beczułkach po sherry, a bezsprzecznie – jedyna solera.

Oferowane przez nas marki Tequilas del Señor

GARCIA LEMON

Segment: Good Value

Kategoria: Tequila

Rodzaje: Blanco (z naturalnym aromatem limonki)

Producent: Tequilas del Señor

 

"Zapach przywodzi na myśl prawdziwie orzeźwiającą Margaritę. Początek delikatny, z pewną słodyczą oraz nutą słoną, wyraźny smak meksykańskiego soku z limonki oraz skórki limonki, stosunkowo długi finisz z nutą pieprzu i lekko cierpkim smakiem. Tequila wytwarzana specjalnie  do koktajli w najlepszej cenie."

HERENCIA DE PLATA

Segment: Premium

Kategoria: Tequila 100 % Agave

Rodzaje: Blanco, Reposado, Añejo

Producent: Tequilas del Señor

 

"Herencia de Plata Reposado to pełnia aromatów, którymi przesycona jest beczka po burbonie, takich, jak wanilia, toffi i drzewo cedrowej. Początek to delikatna nuta owoców, środek – to smak pieprzu, suszonych owoców, wanilii i przypraw korzennych. Finisz czekoladowy, korzenny, nieco słony i cierpki. Znakomita z lodem oraz jako składnik wyrafinowanych koktajli."

HERENCIA HISTORICO

Segment: Ultra Premium

Kategoria: Tequila 100 % Agave

Rodzaje: Extra Añejo

Producent: Tequilas del Señor

 

"Herencia Historico ma niezwykłe pochodzenie; 27 maja 1997 roku Meksyk i UE podpisały porozumienie  w sprawie ochrony oznaczeń tequili w UE. Tego samego dnia  Don Manuel Garcia wyruszył do Jerez i kupił sto beczułek po sherry, w których przechowuje dziś swoją Extra Añejo Solera Tequila 100 % Agawy. Trunek ten miał upamiętnić historyczną datę, stąd jego nazwa - Herencia Historico.

Ma on wyraźny aromat sherry i pełny smak. Wyczuwalny jest także anyż, cynamon oraz kwaśny smak. Długi proces starzenia zwany solera – najstarsza beczka liczy sobie jedenaście lat – nadaje mu wyraźny posmak drewna. Początek przynosi smak sherry i ognia, finisz – smak kakao i wyraźną nutę kawy."

RESERVA DEL SEÑOR

Segment: Super Premium

Kategoria: Tequila 100 % Agave

Rodzaje: Blanco, Reposado, Añejo

Producent: Tequilas del Señor

 

"Reserva del Señor Añejo zawiera wyraźne nuty marcepana, wanilii i toffi. Owocowa, z pewnym posmakiem agawy. Początek delikatny z nutą toffi i gorzkich migdałów, przechodzi następnie w wanilię i karmel, z długim finiszem o smaku dębu, pieprzu, karmelu i mlecznej czekolady.  Doskonała añejo z wyczuwalnym aromatem beczki."

Copyright © AliasSmith AB. Information about cookies